Prodej kouzelného statku v Žitné u Hracholusk s pozemky o rozloze přes 20.000 m²

, Hracholusky

6 499 000 Kč

Mám zájem

Hezký den,

jste milovníci klidu, přírody a obrovských prostor, které byste si mohli uzpůsobit k obrazu svému? Nebo si možná pohráváte už nějakou dobu s myšlenkou, jak krásný pocit by to byl, kdybyste provozovali vyhledávaný penzion v jižních Čechách, na jehož území by si i koně a jiní větší mazlíčci mohli užívat dostatek volnosti během každodenních výběhů? A nebo snad všechno dohromady? Pak zbystřete! V obci Žitná u Hracholusk, která se nachází cca 17 minut jízdy autem od Prachatic a cca 30 minut jízdy autem od Českých Budějovic, právě na Vás čeká kouzelný statek, který Vás uchvátí nejenom svým duchem a okolní zelení, ale i dalším obrovským potenciálem!

Když přijedete ke statku, ocitnete se u ovocného sadu. Pokud jste tedy milovníci meruněk, broskví, jablek, švestek, třešní nebo dalších pochutin, tak se máte v sezóně rozhodně na co těšit! Naproti sadu se pak nachází starší zástavba, kterou je možné buď zrekonstruovat a proměnit na ubytovací zařízení, nebo na jejím místě vystavět zcela nové.

Statek sestává z obytné části, která se nyní nachází ve stavu rekonstrukce. O nejméně oblíbené práce však již bylo postaráno, a proto se nový majitel může těšit na to, až si interiéry dodělá podle vlastních představ. V ceně nemovitosti je zahrnuta i zcela nová střecha nad touto částí statku, přičemž práce na ní již započaly. Přízemí nyní nabízí koupelnu a ložnici v původním stavu a dále přípravu na prostornou kuchyň s obývacím pokojem, druhou ložnici, druhou koupelnu a technickou místnost. V té chodbě, u které se nachází příprava na technickou místnost a jednu z koupelen, je zamýšleno vybudovat schodiště do budoucího podkroví, kde bude po dokončení střechy možné vybudovat úplně nové obytné patro. Více informací k možnostem rekonstrukce Vám rád poskytne přímo makléř.

Součástí zastavěné plochy jsou ještě dílna, bývalý seník, chlívky a obrovská stodola, ve které můžete např. zaparkovat traktor nebo ustájit koně.

Ze stodoly se pak dostanete na přilehlé pozemky. Zde se nabízí možnost vybudování nové jízdárny. Další pozemky sestávají z lesíka a z rovinatých pastvin. Dohromady se jedná o cca 20.000 m² plochy. Nový majitel ještě může využít možnosti nechat si zde vybudovat vlastní rybník, k čemuž bylo vydáno stavební povolení.

Tohle místo Vás zkrátka dostane. Krásné okolí jen vybízí k vyjížďkám, zatímco stavení můžete zmodernizovat, ale zároveň mu ponechat původního ducha díky dřevěným trámům, klenbám nad okny atp. Ať už tedy toto místo využijete čistě pro své bydlení, nebo se rozhodnete proměnit ho v oblíbený rezort, tak si můžete být jistí, že spolu se svými menšími i většími domácími mazlíčky zde budete opravdu šťastní. To prostě musíte zažít…

Na prohlídky se objednávejte za pomoci formuláře nebo na uvedeném telefonickém čísle.

Nemovitost lze financovat hypotečním úvěrem. S jeho vyřízením Vám rádi pomůžeme.

PENB není v současné chvíli k dispozici, a proto uvádíme třídu „G“, tj. mimořádně nehospodárná.

Celková cena
6 499 000 Kč
Poznámka k ceně
Včetně provize a právního servisu.
Město
Hracholusky

Kontaktujte svého makléře

Bc. Jindřich Svačina

Mobil: +420 603 928 019
E-mail: jindrich.svacina@re-max.cz